Saturday, 17 June 2017

Trzy wiedźmy kontra pomysły Trampa

W piątek nastąpiło nowe rozdanie instrumentów pochodnych na III kwartał. Jeśli nie będzie nowych pomysłów na nowe szczyty, to obstawiam "down" i ta stagnacja kilkutygodniowa wpisuję się pięknie w dystrybucję tak, by tłum nie zauważył i przewiozą LESZCZY na dół.

A media tak:



Wobec spadającej popularności obecnego prezydenta USA w społeczeństwie i dosyć niepewnego poparcia jego inicjatyw w Kongresie, a zwłaszcza w Senacie, zdecydowana większość, bo aż ok 80%, zmian w obecnych regulacjach ma zostać przeprowadzona aktami prawnymi wykonawczymi, a jedynie 20% na drodze zmian ustaw. Taka koncepcja może zdecydowanie ułatwić wdrożenie wielu, bardzo pożądanych przez banki, łagodniejszych wymagań. Dotyczy to zarówno regulacji dotyczących bieżącej działalności operacyjnej, ale również rocznych stress testów. Zmiany mają polegać także na ograniczeniu uprawnień Biura Ochrony Konsumentów Finansowych (CFPB), które do tej pory agresywnie tropiło niewłaściwe zachowania banków wobec konsumentów.
Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin proponuje w przedstawionym projekcie zwiększenie uprawnień - kierowanej przez siebie - Rady Nadzorczej Stabilności Finansowej (FSOC), która wdraża do amerykańskiego systemu prawnego międzynarodowe standardy kapitałowe dotyczące banków. Nie ukrywa on, że planowane zmiany w tym zakresie mają ułatwić konkurowanie amerykańskim bankom z zagranicznymi rywalami. A to dla niektórych globalnych tuzów bankowości, wywodzących się z innych krajów, może mieć istotne znaczenie.
Proponowane propozycje reform wydają się przychodzić w idealnym momencie dla sektora bankowego, który wyraźnie stracił impet po euforycznej reakcji kursów giełdowych akcji amerykańskich banków na wybór Donalda Trumpa na prezydenta. Może to przedłużyć hossę na Wall Street. Ale z drugiej strony raczej nie ma wątpliwości co efektu większego ryzyka tego sektora dla stabilności finansowej USA, a co za tym idzie również dla globalnych rynków finansowych.


Z bardzo małą płynnością po kilkugodzinnych poszukiwaniach w nocy znalazłem: EC2, KOMPAP, ESOTIQ, AVIA SG 





Qumak - pisałem o nim wcześniej, zerknijcie na wpis z kilku sesji wstecz.  Teraz dopiero się  wydało -  troszkę się pospieszyłem z zakupami i  nie trafiłem.

16.06.2017, Warszawa (PAP) - W akcjonariacie Qumaka ujawniło się porozumienie akcjonariuszy z udziałem 5,59 proc. głosów. W skład porozumienia wchodzą m.in. krakowska spółka IT Works i powiązana z nią grupa Euvic - podał Qumak w komunikacie. W reakcji na informacje o zmianach w akcjonariacie kurs Qumaka zyskuje na piątkowej sesji.
W piątek o godz. 10.10 kurs Qumaka rośnie o 3,8 proc. do 2,48 zł.
W skład porozumienia akcjonariuszy wchodzą: IT Works, Euvic Investments, Euvic Services, Wojciech Wolny, Wojciech Kosiński, Zbigniew Ciukaj i Iwona Kudra.
Do końca kwietnia 2016 r. prezesem spółki IT Works był Tomasz Laudy, który następnie został prezesem Qumaka (zrezygnował 12 czerwca). Zbigniew Ciukaj i Wojciech Wolny są obecnie członkami zarządu IT Works.
Euvic na początku 2017 r. nabyła od Enterprise Investors 100 proc. akcji IT Works, a następnie odsprzedała 50 proc. spółce 3S Data Center należącej do Grupy 3S.
Gliwicka firma Euvic specjalizuje się w outsourcingu wytwarzania oprogramowania. Zatrudnia około 600 inżynierów obsługujących klientów w 14 krajach, działa także jako inwestor branżowy.
Grupa Technologiczna Euvic, w skład której wchodzi 11 powiązanych kapitałowo spółek, przedstawia się jako jedyna w tej części Europy federacja spółek informatycznych. (PAP Biznes)


RANK tańczy na granicy jak wyżej,  Orange cud miód, ale czy to nie pułapka?????? 

A WSZYSTKIM I TAK RZĄDZĄ W USA ))))))))))))))))))))))))))



No comments: