Sunday 21 August 2016

Dalsze wzrosty na rynkach akcji pod dużym znakiem zapytania 26 sierpnia tuż tuż .....

 Przeczytajcie jak daty wskazane poniżej przez Sandy Jadeja korelują z tym poniżej


Dokonaliśmy przeglądu głównych indeksów światowych. Z punktu widzenia analizy technicznej i cyklicznej rynki znalazły się w punkcie wskazującym na duże prawdopodobieństwo wystąpienia korekty spadkowej. Spośród wszystkich indeksów prawie wszystkie znajdują się w fazie dystrybucji i pod ważnymi technicznymi oporami. Prawdopodobieństwo kontynuacji spadków w krótkim terminie jest duże.
W minionym tygodniu światowe rynki akcji rozpoczęły korektę fali wzrostowej zapoczątkowanej wynikami referendum w sprawie BREXIT. Najwięcej straciły akcje w strefie euro (-2,4%) na czele z indeksem włoskim (-4,1%) oraz hiszpańskim IBEX35 (-3%). W czołówce spadkowiczów był również polski WIG (WIG, 47536.72 -0.90%, News) (-2,3%). Traciły również akcje w Japonii. NIKKEI (^NKX, 16545.82 +0.36%, News) 225 spadł o 2,2%. Relatywnie dobrze na tle innych rynków zachował się rynek amerykański. Dow Jones (^DJI, 18552.57 -0.24%, News) stracił w skali tygodnia tylko 0,1%. Stabilnie zachował się również szerszy indeks SP500. Kolejny raz pozytywnie zaskoczyły rynki rozwijające się na czele z Brazylią i Argentyną oraz Chinami, które odnotowały wzrosty w ujęciu tygodniowym. Relatywna siła tych rynków względem rynków rozwiniętych jest już wyraźnym trendem zapoczątkowanym w 2016 roku za sprawą odbicia na rynkach ropy (WTI: CL.F, 48.50 +0.29%, News, Brent: SC.F, 50.80 -0.20%, News) oraz osłabienia dolara amerykańskiego. Rynek brazylijski w skali roku zyskał już 27% a argentyński 44%. Utracony dystans odzyskują również Chiny.
W poniższej tabeli dokonaliśmy przeglądu aktualnych wskazań kompasu inwestycyjnego dla danych dziennych głównych indeksów światowych. Wszystkie indeksy znajdują się w fazie dystrybucji. Wyjątkiem jest tylko WIG, który do tej fazy dopiero się zbliżył. Stosując mechaniczne podejście do inwestowania, zgodnie z którym przejście do fazy N0 oznacza zmianę nastawienia i zamknięcie pozycji długiej i otwarcie krótkiej w tej chwili indeksy giełdy amerykańskiej i brazylijskiej wygenerowały sygnały sprzedaży. Pozostałe indeksy są bardzo blisko wygenerowania tych sygnałów. W oparciu o metodologię kompasu inwestycyjnego dla danych dziennych możemy też określić ryzyko inwestowania w krótkim horyzoncie inwestycyjnym. Położenie wskazówki kompasu w obszarze dystrybucji oznacza wysokie ryzyko inwestycyjne.
InvestTracer.com




Sandy Jadeja jest analitykiem technicznym i głównym strategiem rynkowym w Core Spreads.
Jadeja ostrzega, że następujące terminy oznaczać będą kłopoty dla indeksu Dow Jones w USA i mogą one wpłynąć również na inne rynki:


  • 26 - 30 sierpnia 2016 r.
  • 26 września 2016 r.
  • 20 października 2016 r.


 Poniżej 2 wykresy i zobaczymy, co z powyższą przepowiednią ????????


 



No comments: